Фабрегас е ‘бомбата’ на Милан?

23 јуни, 20110
Blackburn Rovers v Arsenal

Откако повторно го демантираа доведувањето на Марек Хамшик, сега Фабрегас повторно е главна тема. Шпанецот е супер засилување кон кое цели италијанскиот шампион. На сите им е познато дека Барселона е најзаинтересирана за Цеск Фабрегас, но доколку не се реализира тој трансфер, Милан ќе си ја бара својата шанса. Челниците на Удинезе објавија дека Санчез чини 50 милиони евра, па останува да се види дали Барселона ќе има доволно пари за Чилеанецот и Фабрегас. Галијани уште порано изјави дека ‘росонерите’ во август месец ќе извршат напад на својот ‘Мистер икс’. Дали во прашање е капитенот на Арсенал, Цеск Фабрегас останува да се види.

Извор: Спортнет

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma