Седата коса од сега во заборав!

23 јуни, 20110
dobitnik na loto

Научниците открија нов протеин “wnt” кој ја спречува појавата белеење на косата. Со овој пронајдок седите влакна и побелената коса ќе останат во заборав.

Овој протеин е задолжен за производство на боја на влакното. Кога овој протеин ќе се искористи во лековите, лосионите, шампоните седите влакна повеќе нема да се појавуваат.

Освен овој ефект, овој протеин го забрзува растот на косата и го спречува слабеењето на влакното.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort - Korsan taksi -

https://finandearth.com/