Американските шоубиз ѕвезди ја слават смртта на Осама

3 мај, 20110
Katy+Perry+nails

Откако американскиот претседател Obama ја објави веста за смртта на Осама огромен број на американци излегоа на улиците да дадат чест на американските војници кои успеаа да го убијат Осама.

Голем број и на американски шоубиз ѕвезди ја покажаа својата радост на своите профили на Twitter.

Lady Gaga објавила дека ова е историски момент за борбата против омразата.

Katy Perry пак објавила дека е горда американка но истакнала и дека принципот око за око може да го ослепи целиот свет. Во целината на својот говор таа истакнала дека е горда американка.

Arnold Schwarzenegger пак им честитал на сите мажи и жени кои ја носат воената униформа. Тој им честитал за храброста која тие ја имаат.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi