Атланта и Далас славеа на гости

3 мај, 20110
78121730_crop_650x440

Екипите на Атланта и Далас поведоа со 1:0 во победи во полуфиналната серија од плеј-офот во НБА лигата.

Благодарение пред се на одличната игра во последниот период, особено на Дирк Новицки кој мечот го заврши со 28 поени и 14 скока, Далас триумфираше во првиот дуел од второто коло во плеј офот против ЛА Лејкерс. Ни 36 поени на Коби Брајант не успеаа да ги запрат Маверикси.

Атланта не се уплаши од гостувањето во Гикаго, како ни од новиот МВП во НБА лигата, Дерик Роуз, кој се повреди во последните секунди од натпреварот. Џонсон беше најефикасен во Атланта со 34 поени, додека Чикаго го предводеја Роуз со 24, Денг со 21 и Бузер со 14 поени.

Резултати:
Чикаго – Атланта 95:103
Лос Анџелес Лејкерс – Далас 94:96.

Извор: Спортнет

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma