Андреј Пејиќ помеѓу 100-те најсекси жени во светот

27 мај, 20110
Jean-Paul Gaultier - Runway - Paris Fashion Week Haute Couture S/S 2011

На листата од 100 најсекси жени во светот, во магазинот FHM, се најде андрогениот убавец, 19-годишниот босански модел Андреј Пејиќ. Андреј кој не се крие да носи високи потеприци, сонува да позира за Playboy и е подготвен да го смени полот ако тоа е потребно за да биде една од ангелите на Victoria’s Secreta. Тој се најде на 98 место на листата, пред Лејди Гага и Изабел Голарт, а сега и место пред Бар Рафаел.

Сонот на моделот Андреј Пејиќ е да се најде помеѓу 20 те најсекси модели во светот: Рози Хантингтон Вајтли, Кети Пери, Ријана, Меган Фокс, Оливија Вајлд, Бруклин Декер, Мариса Милер, Кели Брук, Никол Шерцингер, Ирина Шајк, Џесика Алба, Шерил Кол, Кристен Стјуарт, Адријана Лима, Ким Кардашиан, Мила Кунис, Ешли Грин, Емили Атак, Натали Портман и Ванеса Хадгенс. Останува да му посакаме среќа…

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi