Анџелинa и Бред не ги носат децата во школо

4 јуни, 20110
angelina-jolie-brad-pitt-oceans-13-00

Анџелина Џоли смета дека образовниот систем не е прилагоден за модерните времиња во кои живееме и дека не им нуди доволно на малдите. Токму затоа, актерката одлучила децата на ги праѓа во школо. Актерката и Бред беа критикувани од страна на многу лица бидејќи наместо на школо, децата ги носат на секое нивно патување или снимање филм.

Џоли се одбранила со тоа што изјавила дека нејзините деца повеќе учат дома, отколку во училишните клупи. Таа приватно плаќа наставници и дадилки кои работата со нејзините деца според меѓународни образовни програми. А додека биле на патување децата прво морале да ги направат своите задачи кои им биле доделени, а потоа оделе во прошетка и истражување на градот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort - Korsan taksi -

https://finandearth.com/