Angelina Jolie и Brad Pitt го реновираат дворецот во Франција

6 мај, 20110
ab

Брачниот пар Angelina Jolie и Brad Pitt во 2008 година го купија дворецот Chatea Miraval за 35 милиони долари, а веќе почнаа да го реновираат.

Тие планираат да го модернизираат дворецот со изградба на сауни, џакузи, спортски сали, стази каде ќе може да возат мотори, ќе прават поголема визба за вино…

Имотот ќе биде под големо осигурување и во план е да се постават безбедносни камери, аларми, инфра црвени сензори. Дворецот кој тие го поседуваат спаѓа во спомениците на Франција.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma