Апартманот на оскаровката Хилари Свонк во Њујорк

21 декември, 20110
hilary swank

Познатата актерка која покрај имотот на западниот брег на располагање го има и својот прекрасен апартман во Њујорк.

Апартманот со две спални соби можеби не одговара на профилот на ваква супериорна актерка, но сепак таа во него се чувствува удобно и задоволно.

За декорот и ентериерот таа го ангажирала Марк Зеф кој работел за неколку нејзини куќи. Тој совршено ги меша шик елементите со минималситички парчиња мебел.

Зградата во која се наоѓа овој апартман е во близина на Хадсон реката и има поглед кон Менхетен, Бруклин и Квинс.

И покрај многуте уметнички дела која актерката ги собира и ги купува постојано, сепак додала дека нема такво уметничко дело што може да го замени погледот на градскиот пејсаж, таа едноставно е заљубена во Њујорк.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma