Интересни фотографии од водни животни невидливи за голо око

21 декември, 20110
1de433a2af7c2756d2fd400a219e28db

Поминуваме покрај реки, езера, мориња, пливаме во нив, но не секогаш знаеме што плива околу нас.

Фотографот Даниел Ступин бил толку фасциниран од микроскопскиот свет кој живее во водата, па создал прекрасна колекција на фотографии за да ни ја долови убавината на овие „невидливи“ организми:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma