Apple го носи iCloud

1 јуни, 20110
apple

Apple потврди дека Стив Џобс ќе го претстави iCloud сервисот и iOS 5 на конференцијата WWDC (Worldwide Developers Conference) што ќе се одрижи на 6 јуни.

Иако е многу чудно за оваа компанија што однапред ја извести јавноста за нешто, што ќе се одржи за една недела од сега, а во соопштението за медиумите е потврдено дека Џобс и други официјални претставници од Apple, кои ќе ги изнесат деталите за OS X Lion.

Што се однесува до неочекуваниот испад на компанијата и нејзината не типична искреност и соопштување на работите пред време, постојат две теории: едната е дека компанијата дака да оддржи високо ниво на исчекување пред конференцијата WWDC, а другата е теорија е да дадат информации кои ќе го одвлечат вниманието од настапот на Ерик Шмит, извршниот директор на Google.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma