Ауди веќе и официјално ги покажа фотографиите на новиот Ауди Q3.

8 април, 20110
1

Kај новиот Ауди Q3 воочливи се измените во големината на тркалата негде 18 до 20 инчи, друга новост е што ќе имаат “Haldex” погон на сите тркала нешто слично како оние што се користат на возила на “Volkswagen”, наместо вообичаениот “Quattro” систем погон на сите тркала кој го користат повеќето други Ауди возила.
Се претпоставува дека во Европа Q3 ќе се продава со 1.4-литарски “TFSI inline-four” мотор со јачина од 125 до 150 коњски сили, исто така ќе има и турбо дизел варијанта.
Ауди Q3 официјално ќе се претстави на саемот во Шангај, а производството за Европскиот пазар ќе започне во текот на ова лето.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi