Аватаркана ќе била следната Анџелина Џоли? Ме зезаш??!

18 август, 20110
Zoe-Saldana

Зои Салдана покрај улогите во филмските хитови како “Ѕвездени патеки“ и “Аватар“, ќе додаде уште една улога во списокот на нејзини филмови кога филмот “Колумбијана“ ќе биде премиерно прикажан на 26 август.

Ликот на Салдана се претвора во смртоносна жена која сака да ја одмазди смртта на своите родители, со што доби споредба со единствената Анџелина Џоли.

За својот нов проект таа изјави: “Станува многу досадно кога сè што правиш е само поддршка на машкиот лик“.

Сега, кога таа стана знак за водечка женска улога во акциони филмови, сепак одлучи да земе и некои нови во неколку брачни драми. За оваа промена таа изјави:

“Сакам да бидам во оној мал процент на жени кои не се одлучуваат за конвенционални улоги“.

Погледнете го трејлерот за “Колумбијана“ подолу:

httpv://www.youtube.com/watch?v=HCxPLlFWdFo

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi