Автомобилот дух, направен од плексиглас

15 јули, 20110
r-GHOSTCAR-large570

Автомобил дух – Plexiglas Pontiac Deluxe Six од 1939 год – на аукција.
Pontiac Deluxe Six од 1939-та година наречен „Автомобилот дух“ ќе биде на аукција на 30-ти Јули.
Еден од само двата „Автомобили духови“ некогаш направени ќе биде на дофат на RM Аукцијата во Мичиген на 30-ти Јули и плексиглас 139 Pontiac Deluxe Six може да стигне до $475,000.
И покрај долгиот живот, проѕирното возило возено е само 98 милји откако беше презентирана на New York World Fair 1939-40 год.
General Motors и хемиската компанија Rohm & Haas се здружија во тим да изградат автомобил кој ќе ги покаже сите механичи внатрешности. Во свое време овој автомобил вредел $25,000 за да биде направен.
Автомобилот со проѕирна надворешност се појави на New York expo и продолжи да се презентира на Smithsonian, пред да западне во рацете на дилерите на Pennsylvania Pontiac.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit