Баба Бетка во шок од 203 метри високата кошаркарка! :)

23 октомври, 20110
106770

Елизабет Кејмбиџ со висина од 203 метри ја шокираше Кралицата Елизабета, која е скоро половина метар пониска од неа.

Младата Елизабет од својата имењачка Кралицата Елизабета е повисока околу 50сантиметри, а додека зборувале кралицата скоро да и се вкочанил вратот, бидејќи морала да гледа нагоре за да разговара со младата кошаркарка.

Додека Британската Кралица била во официјална посета на Австрија, и би бил сосема едноставен протокол да не била таму високата кошаркарка.

„Боже, колку си висока! Веројатно се занимаваш со кошарка“, прашала кралицата. Тоа сигурно има свои предности, додала Елизабета Втора, а со девојката неприкинале да се смеат.

Кралицата не сакала да ја пропушти можноста па младата кошаркарка ја запознала веднаш со принцот Филип, но џабе, таа и од него била повисока скоро две глави.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş