Баби, прв пар од ист пол кој се венчаше во Њујорк

24 јули, 20110
ALeqM5ibUm15bgh5HRK0Hcy7aJWgd4ZM-A

Кити Ламберт и Шерил Руд, двете бабички, станаа првиот пар од ист пол кој стапија во брак во американскта сојузна држава Њујорк. Тие се венчале точно една минута по полноќ. Во тој момент фактички и стапи на сила законот кој им дозволува на паровите од ист пол да стапат во брачна заедница, закон кој го потпиша гувернерот на Њујорк , Ендрју Куомо.

Ламберт, 54, и Руд, 53, од Бафало вкупно имаат пет деца од минатите бракови и дури дванаесет внуци. Биле во врска дури 11 години.

Ламберт на венчавката носела син сатенски фустан која сама го сошила, додека Руд била во бел фрак. На венчавката не им се свиреше валцер туку песна од Лејди Гага, The Edge of Glory.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit