Банани за витка линија

29 јуни, 20110
bananas

Диетата со банани е хит во светот. Оваа диета нема одреден режим на исхрана. Важно е само наутро да јадете банани, а во текот на денот да пиете млака вода.

Диетата ја осмислиле Сумико, фармацевт и нејиниот сопруг Хитоши ватанабе, кој со помош на овој едноставен начин за три мессеци изгубил 18 килограми. Својот теан рецепт го објавиле на најпознатата јапонска социјална веб страна “Микси” и отаму рецептот многу брзо се раширил. Иако нутиционостите ја оспоруваат оваа диета тврдејќи дека бананите се многу калорични, бидејќи во 100 грама содржат 90 калории, поборниците на диетата тврдат дека бананта зодржи одредени ензими кои го поттикнуваат метаболизмот и варењето.

За време на оваа диета не треба да се придржувате до посебен режим на исхрана, ниту да приремата посебни оброци. Важно е само наутро да изедете една или повеќе банани и да испиете чаша млака вода. Јадете нормално во текот на целиот ден, но обидете се последниот оброк да го изедете до 18 часот. Ако во текот на денот осетите жед напијте се млака вода и пијте ја постепено.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit