Барселона не штеди на премии

28 мај, 20110
barcelona-fc

Управата на Барселона соопштила дека фудбалерите на овој тим во случај да победат во финалето од Лигата на Шампионите, во кое во сабота играат против Манчестер Јунајтед, на име премии ќе добијат 17,5 милиони евра одноно секој играч околу 750 илјади евра.

На другата страна беа малку поскржави па фудбалерите на Манчестер Јунајтед, секој посебно, ќе инкасираат околу 400 илјади евра доколку триумфираат на “Вембли”.

Извор: Спортнет

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi