Бензема нема да си замине од Реал Мадрид

16 мај, 20110
Real Madrid's French forward Karim Benze

Иако го поврзуваа со неколку клубови во кои Карим Бензема би можел да се пресели ова лето, изгледа дека тоа сепак нема да се случи.

Агентот на напаѓачот на Реал Мадрид, Карим Бензема, јасно дал до знаење дека напаѓачот нема ова лето да го напушти “Сантијаго Бернабеу”.

“Карим во ниту еден момент не помисли да замине од Реал и не ми рекол да отворам преговори со Арсенал ниту било кој друг клуб.” – порачал јасно агентот на Бензема.

“Написите кои може да ги најдете во медиумите се лажни. Карим сака да остане во Мадрид и да продолжи со добрите игри кои ги прикажа во последните неколку месеци.” – заклучил тој.

Бензема (23) дојде во Реал Мадрид 2009. година од Олимпик Лион. Освен Арсенал за услугите на Французинот заинтересиран е и Јувентус.

Извор: Спортнет

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma