Бензема “топџија”?

10 мај, 20110
karim-benzema

Тренерот на Арсенал, Арсен Венгер, и понатаму размислува за Бензема кога се во прашање засилувањата во претстојниот преоден рок.

Изоставувањето на Французинот во финалето од кралскиот Куп и полуфиналето во Лигата на Шампионите, уште еднаш ја активираше приказната за заминување на Карим Бензема од Реал, според која Арсенал би можел да издвои сума од 25 милиони евра за талентираниот француски фудбалер.

Иако лондонскиот клуб не е склон кон трошење огромни ппарични средства кога се во прашање парите, изгледа дека Арсен Венгер овој пат сериозно наумил да го доведе Бензема во совите редови.

Карим Бензема во Реал оваа сезона постигна 23 гола на 45 настапи, иако ја отвори кампањата со неубедливи партии.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma