Мајами и Оклахома славеа по продолженија

10 мај, 20110
LeBron+James+Miami+Heat+v+Boston+Celtics+QzeJSFccGg2l

Екипата на Мајами поведе со 3:1 во победи во полуфиналната серија од плеј офот во Источната конференција, откако како гостин го совлада Бостон. Леброн Џејмс со 35 поени и 14 скока екипата од флорида ја водеше до победа, а поддршка имаше во Двејн Вејд со 28 поени и Крис Бош со 20 поени и 12 скока. Кај Селтикси најефикасен беше Пирс со 27 поени, Ален постигна 17.

Оклахома како гостин го победи Мемфис и израмни на 2:2 во полуфиналето од Западната конференција. Вестбурк беше најдобар кај победникот со 40 поени, Дурант постигна 35 со 13 скока. Во редовите на Гризли подобар од останатите беше Рендолф со 34 поени и 16 скока, Марк Гасол покрај 26 поени имаше и 21 скок.

Резултати:
Бостон – Мајами 90:98 по продолжение
Мемфис – Оклахома 123:133 по три продолженија.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma