Берлускони се шегувал за Роналдо, сериозен за Бејл

5 мај, 20110
b

Берлускони создава “тим од соништата“ на кого ќе му нема конкурентен во Европа. Бејл е првата желба на “росоњерите”, иако младиот фудбалер тврди дека му е добро на “Вајт Харт Лејн”.

Милан е на чекор до титулата во Серија А, потребен им е еден бод во следните три меча за да станат шампиони на Италија.

Англиските медиуми пренесуваат дека Берлускони на лето ќе вложи многу пари се со цел од Милан да нарпави тим кој ќе биде главен конкурент за освојување на Лигата на Шампионите следната сезона. Герет Бејл, феноменалниот Велшанец, е еден од играчите кои се на листата на желби кај претседателот на Милан.

Како што тоа често се случува, брзоногиот Бејл е задоволен од престојот на ”Вајт Харт Лејну” и за сега не планира да ја напушти “колеквката на фудбалот”.

“Имаме одлично воигран млад тим, квалитетен менаџер и пред нас е светла иднина.” -додал Бејл.

Дали треба да му веруваме, останува да се види, но работите сигурно ќе бидат многу појасни кога ќе започне трансфер периодот.

Извор: Спортнет

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi