Бесплатен превоз за денот на изборите

5 јуни, 20110
LAZ-02-10

Од Јавното сообраќајно претпријатие информираат дека на денот на изборите, односно утре, превозот во возилата на ЈСП ќе биде бесплатен.

“Со цел зајакнување на демократските капацитети во Македонија Јавното сообраќајно претпријатие Скопје ги информира своите корисници дека на ден 05.06.2011 година  превозот во возилата на ЈСП СКОПЈЕ ќе биде бесплатен“, стои во соопштението на ЈСП.

Извор:  Нетпрес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort - Korsan taksi -

https://finandearth.com/