Beyonce новиот албум го наслови едноставно “4”

12 мај, 20110
Beyonce-Knowles

Beyonce после неколку години пауза ќе го објави својот нов албум за кој долго размислувала како да го наслови. Најпрво мислела да биде насловен по некоја од песните кои ќе се најдат на албумот, но по објавените предлози на едена од социјалните мрежи, таа под влијание на фановите одлучила да го наслови едноставно “4”.

Таа бројка има неколку значења за мене. Јас сум родена на 4-ти, мојата мајка исто така, а и многу мои блиски пријатели се родени токму на оваа дата. Затоа решив мојот нов албум да биде насловен така, изјавила Beyonce.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi