Бијонсе сними видео запис за “Girls”

13 април, 20110
beyoncevideo

“Girls” е најавната тема за новиот албум на Бијонсе кој треба да се појави многу наскоро, по три години пауза. За оваа песна се снимаше видео запис, на кој Бијонсе изгледа како кралица, со голема златна круна и во секси издание на кое сме научени да ја гледаме. Во рацете држи знаме со нејзините иницијали, а во позадина ја пратат полуголи девојки украсени со многу златен накит.

Освен што таа ќе ја активира музичката кариера, ќе биде активна и на филмското платно. Сега за сега ја чека снимањето на филмот “A Star is born”, кој ќе биде во режија на Клинт Иствуд.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi