Били Кристал се враќа! Ќе ги води Оскарите наместо Еди Марфи!

11 ноември, 20110
08b9109c641031320ec930e527f1fe111

Откако Еди Марфи се откажал од водењето на Оскарите, требало бргу да се најде замена, а како идеален се покажал човекот кој досега осум пати го има водено шоуто, комичарот Били Кристал. “Ќе ги водам Оскарите само поради младите фармацевтки за повеќе да не ме прашуваат за моето име кога ги подигам препишаните лекови”. Му се радувам на шоуто”, напишал Били Кристал на својот Твитер профил. Кристал последен пат ги водел Оскарите во 2004 година.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş