Боб Дилан призна дека во 1966 користел хероин

23 мај, 20110
ClassicTracks_01

Музичката легенда Боб Дилан изјавил во интервју снимено во 1966 година, а прв пат објавено денес, дека бил зависник од хероин, но дека успеал да се извлече, пренесува (BBC).

“Се тргнав од хероинот во Њујорк“, рекол познатиот пејач.

“Едно време бев навлечен, но престанав да користам. Тоа ме чинеше 25 долари дневно и престанав“, додал музичарот.

Во дво часовното интревју направено во авионот на Дилан, додека тој имал турнеја низ Америка, музичарот изјавил и дека размислувал на самоубиство.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort - Korsan taksi -

https://finandearth.com/