Justin Bieber замина со три награди од Billboard Music Awards

23 мај, 20110
Justin+Bieber+2011+Billboard+Music+Awards+6E85vGBO63Ql

Justin Bieber имаше 11 номинации на Billboard Music Awards, но успеа да замине само со три награди. Тој беше прогласен за најдобар поп изведувач, најдобар нов изведувач и ја доби наградата за најдобар поп албум.

Тој излегол на сцената заблагодарувајќи им на сите фанови кои му помогнале да се промовира надвор од границите на неговата родна Канада.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma