На венчавката на Kate Moss ќе настапат Snoop Dogg, Led Zeppelin и Rolling Stones

23 мај, 20110
kate moss jamie hince dinner 2 220909

Kate Moss од својата венчавка сака да направи тродневен фестивал на кој ќе настапат многу познати музички имиња. Освен Snoop Dogg, на свадбената церемонија ќе запејат и Rolling Stones, Led Zeppelin и Beth Ditto.

На тродневната забава гостите ќе ги забавува и DJ Kevin O’Leary кој бил и на свадбите на Madonna, Beckham, Gwen Stefani и Kevin Rossdale.

Извор близок на Kate за магазинот The Sun  изјавил дека таа нема да штеди на храната и музиката, но највеќе пари ќе бидат потрошени на пиењето.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi