Боки 13 мажиште

26 мај, 20110
97ae9caf2362be0171b4e729ee70673d_XL

Сигурно ја прочитавте сторијата што ја добивме како информација од патниците на фамозниот автобус што вози на релација Скопје-Белград, но да повториме во неколку реда. Нашиот шоумен Боки 13 е детектиран во автомобил со Белградски регистарски таблички со позната Српска пејачка на поп песни, во необична состојба за неговиот досегашен имиџ. И да кажеме дека веруваме на запрепастените патници, сепак останува огромно прашање: Боки 13 е хомосексуалец или не? Досега за Боки 13 се кажуваа и пишуваа безброј контраверзии. Бил ваков или онаков, дечкото или како многумина љубат да кажат, “девојката”, јавно никогаш не ја призна својата сексуална ориентација. Ако е вистина дека Боки има во најмала рака љубовница или сексуален партнер, тогаш е повеќе од евидентно дека нашиот Боки е во најмала рака бисексуалец.

Сакаме да коментираме и да го дадеме нашето видување на работите. За нас Боки 13 е само успешна приказна за овие Балкански простори кој на невообичаен начин успеа да ја раскаже дете од Скопската населба Тафталиџе. Колку и да е контраверзен, каква и да е неговата сексуална ориентација, Боки дигна доволно голема прашина зад себе и за многу кратко време успеа да се дигне на еден чуден пиедестал кој се нарекува сцена. Дигаше прашина во Македонија, ја “таласа“ Српската естрада доста успешно, па зарем не е доволно? Кај нас Македонците е нормално да љубоморите на секој успех на наш сонародник, еве јавно признавам, и јас не сум склон и позитивен према фигури како Боки 13, но морам јавно да признаам дека дечкото или девојката заслужува внимание. Се додека ги крева рејтинзите со неговите емисии, и ги полни салите на неговите концерти, Боки 13 е каква таква ѕвезда на нашите простори. Впрочем има еден “куп“ залутани ликови на Македонските медиуми и никому ништо. Караванот врви кучињата лаат. Му посакуваме на Боки уште многу певачици од Србија и пошироко, па и пејачи ако сакате. Негов живот негов проблем, нели?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma