Bon Jovi, ограбен

20 април, 20110
Bon+Jovi

Вилата на пејачот Bon Jovi била ограбена минатата недела. Пејачот и неговата сопруга не биле во својот дом за време на кражбата. Инаку крадецот, 21 годишниот Nicholas Tracy, освен вилата на Jovi, ограбил уште три други вили во North Jersy.

Од домот на Jovi бил украден накит во вредност од 100.000 долари. Инаку вредноста на вкупната украдена стока била 500.000 долари. Но, за среќа крадецот е фатен откако се активирал аларм од една од вилите.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi