Борба за престолот!

25 август, 20110
ladygaga-oprahwinfrey

Откако Лејди Гага ја собори од престолот Опра Винфри на Forbes листата на најмоќни и познати личности, пејачката ја надмина водителката и на листата за намоќни жени на светот. Гага се најде на 11-то место на оваа листа, а пред неа се жените од економијата и политиката. Опра го завзема 14-тото место, а од останатите дами од шоу бизнисот, на листата меѓу првите 20 се наоѓа само Бијонсе и тоа на 18-то место.

Најмоќна жена на светот, според Forbes листата е Ангела Меркел, веднаш по неа е Хилари Клинтон, а на 8-мо место се најде и првата дама Мишел Обама.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma