Brad Pitt и Angelina Jolie годишно за децата трошат 10 милиони долари

28 април, 20110
AngelinaJolie+Brad+Kids

Магазинот “In Touch” ја објави всета дека Brad Pitt и Angelina Jolie годишно за своите шест деца трошат околу 10 милиони долари.

На прво место од листата на трошоците се наоѓаат приватните авиони, со кои тие ги земаат своите деца на заедничките патувања. За тоа се трошат милион долари годишно.

За приватните учителки и дадилки годишно се трошат 900.000 долари, а возачот кој ги вози децата зема дневница од 600 долари.

Кога станува збор за нивните родендени, тогаш навистина не се штеди. За роденденот на Pax кој го славеле во Париз биле потрошени многу пари, за само роденденската забава да се одвива на брод кој крстарел по Сена.

Познато е дека тие за престојот во хотелот Waldorf, каде биле заедно со своите деца потрошиле пола милион долари.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma