Брајан Адамс ќе стане татко за прв пат

17 март, 20110
Brayan Adams

Честитки за 51 годишниот рокер, Брајан Адамс, кој многу наскоро ќе стане татко за прв пат. Тој и неговата лична асистентка Алисиа Грималди во мај ќе го добијат првото дете.

Оваа вест беше изненадување за многумина, бидејќи некои воопшто не ни знаеа дека тие се во врска, иако живееа заедно во куќата на Брајан.

Брајан Адамс моментно е на турнеја Америка, каде ги повика своите колеги да пеат заедно со цел да и помогнат на Јапонија.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi