Брајан Фери во Белград

11 март, 20110
Ferry

Легендарниот пејач и голем шармер Брајан Фери, на 28 април ќе оддржи концерт во Белградска Арена.

Од првите снимки со Roxy Music групата, во почетокот на 70-те, тој се истакна како единствена икона. Покрај музиката, Брајан е познат и по ултра модерното и префинето движење на сцената. Тој, со музиката почнал да се занимава во студентските денови.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi