Браун нов тренер на Лејкерси

26 мај, 20110
r-MIKE-BROWN-LAKERS-large570

Лос Анџелес Лејкекрс би требало овие денови да потпише договор со Мајк Браун, кој ќе биде нов тренер на оваа екипа.

Договор би требало да биде потпишан на три години, а Браун би требало во Лејкерси да заработува меѓу четири и 4,5 милиони долари годишно.

Браун беше тренер на Кливленд пет сезони, се додека во 2010. година не доби отказ. Именуван е за најдобар тренер во НБА лигата во 2009. година, а го воведе Кливленд и во големото финале од НБА лигата кое во своја полза го реши Сан Антонио.

Извор: Спортнет

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi