Им зел на коцкарниците 15 мил. долари

26 мај, 20110
1306120892672_ORIGINAL

За само шест месеци, американецот Дон Џонсон со играње блек џек успеал да заработи 15 милиони долари и трите најголеми казина во САД му забранија пристап во нивните коцкарници и тој повеќе не би можел да се коцка на тие места.
Џонсон работи како извршен директор на компанија која се занимава со кладење на коњски трки и нему му тргнало од рака во три различни казина во Атланта, да заработи 15 милиони долари.  Околу 4 милиони добил во казиното “Caesars Atlantic City, околу 5 милиони во “Borgata Hotel Casino & Spa”, и конечно уште 5,8 милиони во Tropicana Casino and Resort. ”
Тој тврди дека не е професионален коцкар и негира дека мамел додека играл.

– Не сум прекршил ниту еден закон. Ги победив со вештините кои ги имам, изјавил Џонсон.

Иако Џонсон станал милионер благодарение на коцкањето, тој продолжил да живее “обичен живот “. За себе вели дека нема намера да се занимаваат само со коцкање, сака да продолжи да игра и други игри на среќа.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort - Korsan taksi -

https://finandearth.com/