Брчките на лицето го покажуваат квалитетот на коските

7 јуни, 20110
smeenjeto lekuva

Научниците откриле дека жените кои имаат повеќе брчки на лицето имаат помал квалитет на коските, што предизвикува поголема можност за нивно кршење.

Резултатот е добиен по направено истражување врз 114 жени кои се во менопауза. Со уредот дурометан била мерена нивната кожа на 11 места. Додека пак густината на коските им била мерена со ултразвук или рендген. Со ова било утврдено дека подлабоките брчки на лицето се поврзани со ниска густина на коските.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort - Korsan taksi -

https://finandearth.com/