Британците направија пиво во чест на првата брачна ноќ на принцот William и Kate

21 април, 20110
kralsko pivo

Една британска пивара се вклучи во славењето на кралската венчавка, па произведоа пиво кое е наменето за првата брачна ноќ на принцот William и Kate. Пивото во својот состав има вијагра, чоколадо и билка”Horny Goat”, за која исто така се смета дека го зголемува сексуалниот апетит. Тие планираат да му испратат неколку шишиња од пивото “Royal Virility Performance”, на принцот за првата брачна ноќ, како би му помогнале тоа да биде незаборавна ноќ.

Инаку пивото се произведува во ограмничена количина. Ќе се произведат само 1000 шишиња, а цената на пивото е 10 фунти. 20% од собраните средства од продажбата ќе бидат уплатени на хуманитарната организација Centerpoint, која ја финансира принцот William.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma