Чантата на Маргарет Тачер продадена за 28.000 евра

28 јуни, 20110
torba-margaret-tacer-498

Една од чантите на поранешната британска премиерка Маргарет Тачер продадена била на аукција во Лондон за сум од 25.000 фунти (28.000 евра), пренесуваат англиските медиуми.

Тачер многу често ја носела црната “Aspri“ чанта во важни прилики и состаноци, како што е средбата со американскиот претседател Роналд Теган и советскиот лидер Горбачов, за време на нејзиното владеење од 1979 до 1990 година.

Маргарет Тачер, која беше нарекувана “челичната лејди“ ја подарила чантата за една хуманитарна ауција. Целиот приход од продажбата на овој моден додаток на екс премиерката ќе биде наменет за хуманитарни цели.

httpv://www.youtube.com/watch?v=mfRazFD3EHg

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/