Загина 18 годишна девојка на патот Битола – Прилеп

28 јуни, 20110
MVR

Осумнаесет годишната Цанка М. од Крушево утринава била прегазена на магистралниот пат Битола – Прилеп во близина на подвозникот што води кон Ивањевци.
Девојката се симнала од автобус и додека ја преминувала улицата, налетал автомобил “Фолксваген венто“ управуван од австралиски државјанин со потекло од Битола кој ја прегазил.
Цанка М. починала на лице место.
Телото на девојката било дадено на обдукција, а екипи на СВР Битола извршиле увид на лице место.

Извор: Нетпресс

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit