Челзи ќе го чека Гвардиола една година?

2 јуни, 20110
Pep-Guardiola

Пред финалето од Лигата на Шампионите кружеа гласини дека Гвардиола во случај на пораз од Јунајтед би можел да ја напушти Барселона една година пред истекот на договорот. Пеп ја освој својата втора титула шампион на Европа со Барселона, а по натпреварот на ‘Вембли’, изјави дека ќе остане уште една година во Каталонија. Тоа значи дека Роман Абрамович ќе мора да чека уште 12 месеци за на ‘Стемфорд Бриџ’ да ја донесе својата прва желба, Пеп Гвардиола. Рускиот милијардер би сакал Челзи да игра атрактивен и технички беспрекорен фудбал како што тоа го прави Барселона под водство на Гвардиола. Доколку не успее да го доведе Шпанецот, Абрамович има резервни планови. Тука се Гус Хидинг, Марко Ван Бастен и Виљаш-Боаш.

Извор: Нетпрес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort - Korsan taksi -

https://finandearth.com/