Челзи му нуди нов договор на Дрогба

26 мај, 20110
didierdrogba_

Дидие Дрогба не е на листата непожелни во Челзи и управата ќе му понуди нов договор, тврди “Индепендент”.

Заминувањето на одличниот напаѓач беше честа тема во текот на сезонава, особено по пристигнувањето на Фернандо Торес, и медиумите го селеа ширум Европа. како последни дестинации се споменуваа Тотенхем и Галатасарај, но очигледно од тоа нема ништо.

Роман Абрамович подготвува голе ачистка на “Стемфорд Бриџ”, “ги започна работите” со отпуштањето на Карло анчелоти, а според некои извори до финишот на сезоната сигурни беа само Петр Чех, Џон Тери и Бане Ивановиќ.

Важечкиот договор на Дрогба истекува на крајот на следната сезона, а преговорите за нов ќе почнат следната недела.

Извор: Спортнет

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma