Земјотрес со јачина од 4,9 степени ја погоди Грција

26 мај, 20110
earth_quake
Земјотрес со јачина од 4,9 степени по Рихтеровата скала доцна синоќа ја погоди Грција. Земјотресот бил регистриран на оддалеченост од 228 километри западно од главниот град на Грција, Атина.
Епицентарот на земјотресот бил во морето во реонот на Килини, на 28 километри северозападно од градот Амалиада.
Се уште нема информации за евентуалните човечки жртви и причинетата материјална штета.

Извор: Нетпрес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma