Седум ранети во центарот на Истанбул

26 мај, 20110
istanbul1
Во центарот на Истанбул одекнала експлозија во која биле ранети најмалку седум лица, пишува “Танјуг“, пренесува НетПрес.
Експлозијата се случила во Етилер во близина на автобуска станица.
Причина за експлозијата за сега не е позната. На местото на експлозијата биле упатени амбулантни возила, полиција и пожарникари.
Извор: Нетпрес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma