Четка за заби на која не и е потребна паста за заби

23 мај, 20110
Четка за заби на која не и е потребна паста за заби

Јапонската компанија “Yumeshokunin” лансираше нова четка за заби, ефикасна во одржувањето на хигиената на забите и усната шуплина без примена за паста за заби.

Влакната на четката се наречени “misoka”, премачкани се со наноматеријали кои пастите за заби ги прават непотребни, а не е потребна и дополнителна хигиена во текот на денот, бидејќи доволно е утринската рутина на миење заби.

Креаторите на оваа четка за зави тврдат дека “misoka” не само што ги чисти забите, туку нивната површина ја прави водоотпорна, така што на забите не се создаваат наслаги кои може да предизвикаат кариес.

Јапонците уверуваат дека за при изработката на оваа четкица се користени материии кои веќе и има во човечкиот организам.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort - Korsan taksi -

https://finandearth.com/