Четвородневно музичко лудило – EXIT

7 јули, 20110
exit-festival-crowd

Четири дена, 20 бини, 500 концерти… EXIT 2011!

Отварањето на капијата на  EXIT фестивалот во 17 часот, почнува ново четвородневно музичко лудило.

На првиот ден на фестивалот посетителите очекуваат настапи на бендовите Pulp, Arcade Fire и Beirut.

Во текот на наредните четири дена, публиката ќе може да ужива во музиката на некои од најполпуларните музичари во денешницата – Editors, Jamiraquai, Grinderman, Portishead, M.I.A.

Покрај музичката програма, EXIT нуди филмски проекции, трибини, забави и перформанси. Организаторите проценуваат дека во просек фестивалот го посетуваат над 200.000 луѓе.

Претходните години во Србија, благодарение на  EXIT фестивалот, гостувале  Franz Ferdinand, White Stripes, Cardigans, Moloko, Robert Plant, Lili Alen, Mobi, The Streets, Peti Smit, Placebo, Beasty Boys, Sex Pistols, The Cult, NERD, Faith No More…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/