Чивава стана овчарски пес

29 јуни, 20110
civava-nensi-498

Една мала чивава, поранешен жител на едно прифатилиште за кучиња во Лондон, стана вистински овчарки пес.

Иако е тешка само еден килограм, женката чивава по име Ненси успева заедно да ги собере сите овци кои се неколку пати поболеми од неа.

Нејзината сегашна сопственичка Ели Тејлор изјавила дека Ненси ги научила вештините на овчарки пес за време на посетата во неколку фарми во Англија.

“Нема нешто што напуштените кучиња неможат да направат“, изјавила Тејлор за АР.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit