Google со своја социјална мрежа Google +

29 јуни, 20110
Google со своја социјална мрежа Google +

Познатиот пребарувач Google денеска ја пушти друштвената мрежа Google +

, која сега е достапна само за мал број луѓе кои ќе ја тестираат.

Представници од Google тврдат дека нивниот нов сервис драстично ќе ја смени парадигмата на социјалното вмрежување кое наводно го имало измислено Facebook, во која не постојат начини за дефинирање на различни типови на пријателите и размена на информации.

Google + е структуиран на сличен начин како Facebook, но суштинскта разлика ќе биде во тоа што пријателите и контактите ќе може да се групираат во специфични кругови.

http://www.youtube.com/watch?v=TuIajjAI_M0

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit