Човек се полеал со бензин и се запалил во центарот на Амстердам

7 април, 20110
Човек се полеал со бензин и се запалил во центарот на Амстердам

Вистинска трагедија се случила во Амстердам кога еден човек се полеал со бензин и се запалил на плоштадот. Портпаролот на амстердамската полиција за “ТВ5“ изјавил се уште не се познати причините за самозапалувањето но најверојатно станувало збор за убиство.
Тој се здобил со тешки повреди, и се наоѓа во животна опасност, иако случајните минувачи успеале да го спасат да не изгори целосно. Оваа трагична случка ја снимил случаен минувач на својот мобилен телефон и истата следува во продолжение.

http://www.youtube.com/watch?v=LbmkwzX8BhY&feature=player_embedded

 

Извор: Нетпрес

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma