Чуден феномен во Сицилија

12 јуни, 20110
saat

Чуден феномен се случува веќе неколку денови во градот Катанија на островот Сицилија. Неколку дена дигиталните часовници одат понапред 10 до 20 минути и тоа се случува секој ден.

Овој феномен се уште е мистерија и никој не може да го објасни.

Поради овој феномен жителите на Катанија се уште немале некои поголеми проблеми, освен некои ситни задоцнувања на работните места.

Веќе се ангажирани луѓе од Универзитетот за Електроника во Катанија да увидат за што станува збор, се наведува дека тоа би можело да биде големиот ефектот на многубројните на соларни панели на островото или пак поправките на подводните електрични кабли кои моментално се средуваат на островото.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/